Podpora imunity

Jednu část imunitního systému částečně dědíme po rodičích, a to vrozenou nespecifickou imunitu. Druhou část – specifickou imunitu, která se musí většině svých funkcí naučit, si pak každé dítě vytváří samo. 

Tento systém vyzrává v průběhu celého dětství, životním stylem a výživou pak můžeme vývoj i funkci celého systému podpořit či naopak narušit.

Ne všechny posilovače imunity které jsou dostupné na trhu jsou vytvořeny pro bezpečné každodenní použití. Některé z nich pouze uměle stimulují imunitní systém a mohou tedy mít škodlivé účinky, zvláště pokud jsou používány příliš dlouho nebo špatným způsobem. Jiné zase postrádají pečlivý klinický výzkum pro potvrzení jejich zdravotních účinků.

Betaglukan Wellmune® je přírodní, klinicky ověřený, přirozený imunitní akcelerátor, který se stal etalonem kvality pro ostatní druhy betaglukanů. Na rozdíl od ostatních imunitních posilovačů není jen stimulátorem, který vybudí celý imunitní systém na nejvyšší výkon, ale inicuje především přirozenou imunitní reakci v místě výskytu patogenu.

Roli betaglukanů posilují vitamín C, vitamín D a zinek

Aby aktivace imunitního systému mohla fungovat, jsou v organismu potřebné dostatečné hladiny dalších látek: Vitamíny C, D a zinek

Tyto mikronutrienty hrají důležitou roli ve všech fázích obrany imunitního systému. Podporují procesy jak vrozené, tak adaptivní imunity. Doporučuje se imunitu podporovat dlouhodobě a preventivně: dříve, než propukne období respiračních virů a chřipek.

Pro usnadnění překonání virových epidemií je nutné denní dávku imunitní podpory navýšit.